Login Heslo Zapomenuté heslo | Registrace

Jezdíte na čtyřkolce ?

Kosmetika na Andělu


ČTYŘKOLKY A POVINNÉ RUČENÍ

31.5. 23:35

Čtyřkolky už dávno nepředstavují jen módní záležitost bohatších vrstev určenou především k zábavě, naopak se v poslední době stávají velmi oblíbeným dopravním prostředkem. V současnosti je již k dispozici široký výběr z mnoha modelů v různém provedení. Uvažujete také o čtyřkolce?

Proč si pořídit čtyřkolku?

Čtyřkolka v sobě sice sdružuje některé nevýhody motocyklu (ochrana před špatným počasím) a automobilu (horší manévrování), ale na druhou stranu vykazuje jiné přednosti. Je jasnou volbou pro ty, kteří se potřebují pohybovat v náročném terénu. Představuje tak nejen jednoduchý dopravní prostředek, ale i užitečný pracovní nástroj. Prodejci dnes nabízejí zákazníkům velký výběr příslušenství. Za čtyřkolku je možné připojit valník, posypový vozík nebo ji vybavit navijákem či radlicí. Pro zimní období jsou k dispozici např. sněžné pásy, nosič lyží nebo nákladní sáně.

Pojistěte se výhodně!

Pro čtyřkolky platí při provozu na pozemních komunikacích stejná pravidla jako pro ostatní motorová vozidla. Je potřeba vlastnit příslušné technické oprávnění k provozu, být majitelem řidičského průkazu a mít zaplacené tzv. povinné ručení, tj. pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které vyplývá ze zákona č. 168/1999 Sb.

Pokud majitel používá svůj stroj pouze v létě nebo naopak v zimě, může na zmíněném povinném ručení výrazně ušetřit. Existuje totiž tzv. sezónní pojištění! Podstata tohoto typu pojištění tkví v tom, že vozidlo je sice pojištěno po celý rok, takže majitel ho nemusí odhlašovat z registru vozidel a ukládat značky do depozitu, ale předpokládá se provoz vozidla pouze v konkrétních měsících vyjmenovaných v pojistné smlouvě. V těchto měsících hradí případnou způsobenou škodu příslušná pojišťovna. I v ostatních měsících může majitel vozidlo používat, ale pokud v daném období způsobí škodu, hradí ji z velké části nebo zcela ze svých prostředků.

Pokud také používáte čtyřkolku pouze určitou část roku, šetřete své peníze a pojistěte se sezónně!

Svět čtyřkolek

jarní čtyřkolky

Hlavní nabídka

Adresář

ATVrevue.cz kontakt Spolupráce
Výměna odkazů
Reklama

Povinné ručení 2017

Kalkulačka povinného ručení pro každého. Ušetřete až 70%!

Program pro autoservis

Zakázky na opravy vozidel, evidence aut, sklady, fakturace,účtenky EET

Prodám | JAHHO.cz | moto-bary.cz | optimalizace PageRank.cz | Audio, Foto, Video
TOPlist